Eski Mobilyaları Değerlendirme

Eski mobilyaları değerlendirme ve yepyeni mobilyalar üretme fikri hep heyecan verici gelmiştir. Eski mobilyadan yeni mobilya yapabilmek için biraz beceriye de ihtiyacımız olduğunu unutmayalım.

Eski yatağınızın ahşap olan baş ve ayak kısımlarından yeni bir bank yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağına bir bakalım. Buradaki örnek için ihtiyacımız olan 3 adet fazladan tahta (oturma yerini yapmak için gerekli fotoğraftan da görebilirsiniz), istediğiniz renk bir yağlı boya, kesmek ve diğer işlemler için gerekli alet ve edevatlar.

Yapmanız gereken ilk şey ayak kısmını oluşturan parçayı tam ortadan ikiye kesmek. Bu işlem ile bankımızın yan kısımları için iki ayrı parça elde etmiş oluyoruz. Bu parçaları yatağın baş kısmına fotoğraftaki gibi sabitliyoruz. Oturma kısımlarına uygun büyüklükteki tahtalarımızı buradaki gibi sabitledikten sonra (sabitleme için çekiç, çivi ve sağlam olmasını sağlayacak birleştirme elemanlarından kullanmalısınız.) dilediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Bank olarak değerlendirebileceğiniz gibi aşağıdaki gibi kumaş oturma kısımları ekleyerek şık bir koltuk elde edebilirsiniz.

Firma Rehberi

Ada Koltuk

Ada Koltuk 2006 yılında kurulan, dün ve bu günün çizgisini tasarımlarında bir araya getiren genç bir firmadır. Üstün hizmet ve kalite anlayışı ile yoluna devam etmektedir. İlke olarak müşteri memnuniyetini hedef alan firmamız, birçok ülkeye tasarımlarını tanıtmış ve kabul görmüştür. 4500 metrekare alanda sadece koltuk üretimi yapan firmamız, faaliyet gösterdiği mobilya sektöründe daima yenilikçi, standartlarını […]